...
Proje Komitesinin Oluşturulması

Artevelde Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nden bir koordinatör, bir koordinatör yardımcısı, üç akademik danışman, Bornova BİLSEM'den iki asil ve dört öğretmen ile Turgutlu BİLSEM'den iki asil ve iki öğretmenden oluşan heyet.

...
Etkinliklerin Planlanması için Toplantılar

Tasarlanan eylem planının detaylandırılması için proje komitesi üyeleri ile toplantılar yapılmıştır. Görevler, eylemin her aşamasına/aktivitesine bağlı olarak belirlendi.

...
Alt komisyonlar oluşturularak her komiteye belirli görevlerin dağıtılması

Hazırlık toplantılarında belirlenen konular kategorize edilerek belirli görevlere göre belirli gruplar oluşturulmuştur. Proje komitesi üyeleri yönetim, yürütme, değerlendirme, bütçe, organizasyon, konaklama, seyahat, iletişim, web sitesi, kitap, eğitim programı, evrak vb. alt komitelere ayrıldı.

...
Bütçe komisyonlarının oluşturulması

İhtiyaca göre malzeme ve ekipman alımı sırasında bütçeyi yönetmek için üç alt komisyonları kurulmuştur: Satın alma, muayene ve pazar araştırması.

...
Satın alma ve tutor eğitiminin planlanması

Öncelikle akademisyenler veya koordinatör tarafından verilen seminer ile proje üyeleri proje detayları hakkında bilgilendirildi. Her alt komite kendi görev listesini oluşturmuş ve tamamlamıştır. Örneğin, seyahat komitesi her aktivite için tüm uçuşları, transferleri, otobüs biletlerini ve diğer ulaşım durumlarını tek tek organize etmiştir. Ekipman/malzeme grubu, eğitim araç ve gereçlerini tespit ederek listeyi satın alma ekibine iletmiştir. İletişim komitesi, öğretmen mesleki eğitim programına davet edilen katılımcı öğretmenler, akademisyenler ve diğer öğretim görevlileri ile iletişime geçmiştir. Diğer komiteler kendi konularıyla ilgili özel görevlerini yerine getirmiştir. Akademisyenler, tüm proje ekipleri için danışmanlık görevini üstlenmiştir.

...
Avrupa Birliği delegasyonlarının koordinatör okulu ziyareti

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Birinci Müsteşarı Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Daire Başkanı Angel Gutierrez Hidalgo De Quintana ve Program Yöneticisi AB Türkiye Delegasyonu Mehmet Caner Demir IPA projemizin tanıtımı için okulumuzu ziyaret ettiler. Sunumun ardından proje komitesine “üstün yetenekliler eğitimi” ve “Toplum 5.0” ile ilgili sorular sordular. BİLSEM'de proje öğrencisi olarak adlandırılan lise öğrencilerimizle sohbet ederek, öğrencilerin hibeler, fonlar ve ajanslar açısından ulusal ve uluslararası projeleri ile ilgili sorularını yanıtladılar.

...
Proje Açılış Kokteyli

Proje görünürlük çalışmaları kapsamında okulumuzda 100 kişilik proje açılış kokteyli ve protokol gerçekleştirildi. İzmir ve Manisa Milli Eğitim Müdürlüklerinden yöneticiler ve çeşitli şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Etkinliğe proje ortaklarımızdan Dokuz Eylül Üniversitesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nden dekanlar, öğretim üyeleri ve ilgili bölüm başkanları da katıldı. Proje sunumu ile başlayan etkinlik, BİLSEM öğrencilerinin müzik dinletisi ve kurdele kesimi ile devam etti.